Warsztaty fryzjerskie

Warsztaty fryzjerskie

„Po drugiej stronie lustra – fryzury na co dzień i od święta”
W dniu 15 listopada w pracowni fryzjerskiej Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie odbyły się warsztaty fryzjerskie „Po drugiej stronie lustra – fryzury na co dzień i od święta”, organizowane we współpracy z Rzemieślniczą Branżową Szkołą I Stopnia w Katowicach. Warsztaty były kolejnym etapem realizacji projektu mentorskiego „Wymiana doświadczeń zawodowych formą kształcenia i zdobywania umiejętności”, realizowanego przez obie współpracujące placówki od 2015 r.

Celem warsztatów było wypracowanie pomocy dydaktycznych w postaci materiału fotograficznego, który będzie wykorzystywany zarówno na zajęciach teoretycznych przedmiotów zawodowych, jak i podczas ćwiczeń w pracowni fryzjerskiej – w zależności od potrzeb obu współpracujących placówek.

W warsztatach wzięli udział pracownicy młodociani – uczniowie I, II, i III klasy w zawodzie fryzjer z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Katowicach oraz uczniowie III klasy kształceni w zawodzie technik usług fryzjerskich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie.

Wspólna praca miała być również formą wymiany doświadczeń i tak też się stało. Przyszli adepci fryzjerstwa szybko znaleźli „wspólny język zawodowy”, który przełożył się na efektywną współpracę. Powstały zarówno ciekawe fryzury, jak i całe stylizacje. Wszystko zostało uwiecznione podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej. Piękne fotografie staną się doskonałym materiałem do analizy stylizacji i sposobu wykonania fryzur, będą zatem cenną pomocą do wykorzystania w trakcie lekcji i zajęć. Dodatkową korzyścią warsztatów jest możliwość wzbogacenia portfolio wszystkich uczestników o samodzielnie wykonane fryzury i stylizacje.

Cały dzień wspólnej pracy, trudnej a chwilami zabawnej, zaowocuje także produktem „ubocznym”, jakim będzie kalendarz na 2018 r, który dla wszystkich uczestników stanie się oryginalną szkolną pamiątką.